Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Kurtit: Po gënjen dhe sajon, ja ҫfarë përmban marrëveshja e tij

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në një postim të tij në Facebook i është kundërpërgjigjur Kryeministrit Albin Kurti lidhur me Marrëveshjen e vitit 2013. Mustafa shkruan…

Deputeti i Kuvendit te Kosoves: Serbia e bëri bashkë opozitën kundër Kurtit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci përmes një postimi në Facebook thotë se, derisa Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kritikoi Serbinë për mosrespektim të marrëveshjes, opozita u…

Komentohet përfshirja e Edi Ramës në dialogun me Serbinë, i kujtohen këto plane që i bëri me Vuçiqin në dëm të Kosovës!

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se sulmi i Iranit ndaj Izraelit përbën një situatë të re dhe gjendje lufte. Ai është shprehur se formati i…

Nenad Çanak trondit Serbinë: Nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë, Serbia po falsifikon faktet

Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Vojvodinës (LSV), Nenad Çanak, ka deklaruar se nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë ngase ato janë ndërtuar në kohën kur nuk…

Marin Mema me mesazh të fortë për shqiptarinë nga Dardania/ VIDEO

Video Player 00:00 00:33

Braktisi Serbinë dhe zgjodhi të luante për Kosovën, mediat serbe sulmojnë futbollistin

Futbollisti Arton Zekaj kishte luajtur për U15, U16 e U17 të Serbisë. Ai vlerësohej si talent i madh dhe pas Partizanit të Beogradit dhe disa skuadrave të…

FOTOT: Ish-Missi shqiptar e tepron me postimin e fundit

Kolegji Saverian në Shkodër, “djepi i patriotëve”

Në Shqipërinë e viteve 1870-1930, spikatën intelektualë dhe patriotë të klasit të parë, përmes të cilëve u kapërcyen momente kyçe historike. Kolosët e kohës, Luigj Gurakuqi, Faik…

Gjuha shqipe 5000-vjeçare më e vjetra ndër gjuhët

Nga: Mili Butka Origjina e gjuhës shqipe, është një nga çështjet më të diskutueshme në fushën e Albanologjisë. Çabej, në historinë e tij të gjuhës shqipe (1976c),…

Zbulohet harta e 1455 në Romë: Ballkani quhej “Scanderbego”

Një hartë e re e vitit 1455 ka zbuluar një pjesë të rëndësishme të historisë së vendit tonë. Harta e cila i është kushtuar Papës Nikolla V,…