Presidentja Vjosa Osmani mbërrin në New York, nesër përballja me Vuçiqin në OKB

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, nesër do ta ketë përballjen e radhës në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Osmani tashmë ka mbërritur në New York.

Kështu bëjnë të ditura burimet e Klankosova.tv

“Presidentja poashtu do të flasë për domosdoshmërinë për drejtësi për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë”.

Related Posts

Nenad Çanak trondit Serbinë: Nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë, Serbia po falsifikon faktet

Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Vojvodinës (LSV), Nenad Çanak, ka deklaruar se nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë ngase ato janë ndërtuar në kohën kur nuk…

Kolegji Saverian në Shkodër, “djepi i patriotëve”

Në Shqipërinë e viteve 1870-1930, spikatën intelektualë dhe patriotë të klasit të parë, përmes të cilëve u kapërcyen momente kyçe historike. Kolosët e kohës, Luigj Gurakuqi, Faik…

Gjuha shqipe 5000-vjeçare më e vjetra ndër gjuhët

Nga: Mili Butka Origjina e gjuhës shqipe, është një nga çështjet më të diskutueshme në fushën e Albanologjisë. Çabej, në historinë e tij të gjuhës shqipe (1976c),…

Albën e keni pa, por si në këto poza asnjëherë

Ish banorja e ‘Big Brother VIP Kosova’ Alba Vukaj është rikthyer fuqishëm në mediat sociale. Pas një periudhe të angazhuar me studime Alba ka vendosur t’i kaloj…

Çitaku – VV-së: Nëse jeni të kënaqur me sondazhe, ejani shkojmë në zgjedhje në qershor

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, i ka thënë VV-së se nëse janë të kënaqur me sondazhe, të shkojnë në zgjedhje në qershor Nënkryetarja e Partisë Demokratike të…

Poza provokuese me format bombastike/ Fotot “hot” të Luana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *