Shqiptari vret serbin në Gjermani, pse nisi gjithçka?

Screenshot

Lexo lajmin me posht

Related Posts

A është kjo arsyeja pse u afruan? Ja çfarë ndodhë me Kurtin në rast të koalicionit me PDK-në

Në ftesën që kryeministri Albin Kurti u bëri partive opozitare për takim, e vetmja që iu përgjigj ishte Partia Demokratike e Kosovës. E që nga ai moment,…

Vuçiq “mori fund”: Sonte përfundoi karriera ime

Aleksandar Vuçiq pas seancës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, në të cilën u miratua Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë, tha se i “ka mbaruar…

“VV do t’i merrte 64% nëse zgjedhjet do të mbaheshin në fillim të vitit”

Analisti Sadri Ramabaja tha se po të mbaheshin zgjedhjet parlamentare në fillim të vitit 2024, Lëvizja Vetëvendosje do t’i merrte 64%. Ai tha këtë pëqindje, duke iu…

Paralajmëron Kryeministri Albin Kurti: Rreziku i një lufte të re në rajon është i vërtetë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Serbia po intensifikon bashkëpunimin me Rusinë, Kinën dhe Iranin, duke paralajmëruar se ka rrezik të vërtetë për, siç tha ai,…

Sami Frashëri: Pellazgët janë kombi më i vjetër Arian i Europës

Shqiptarët flasin një nga më të vjetra e më të bukura gjuhë të dheut. Gjuhët që kanë qënë të ngjashme dhe bashkëkohëse me gjuhën shqipe janë zhdukur…

Historiani zviceran plas b0mben: Kurrë nuk shkrova se Skënderbeu është me origjinë të pastër serbe

Në këtë intervistë të gjatë për “Milosao”, historiani i njohur tregon disa nga keqkuptimet për monografinë e tij, por edhe në mënyrë të thukët mënyrën sesi e…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *