Elena Kocaqi ka një mesazh për daljen në “Shqip” të Agim Vincës!

Poeti dhe studiuesi i letërsisë shqipe Agim Vinca i ftuar në emisionin Shqip nga Rudina Xhunga në DritareTv foli me tone të ashpra për pseudogjuhëtarët, që ai…

Eqerem Çabej mbi tezën Ilire dhe Pellazge/Stërgjyshërit legjendarë të shqiptarëve

Mbretëresha Teuta Shqiptarët janë autoktonë ose anas në Gadishullin Ballkanik, duke qenë që rrojnë aty që nga kohët e lashta parahistorike.Ata janë bashkë me grekët populli më…

Më këtë pamje, mbesa e Diellza Kolgecit po çmend Dubain

Është mbesa e modeles Diellza Kolgeci, Lorinda, ajo e cila pothuajse ngjason si dy pika uji me modelen. Ditëve të fundit Lorinda po kalon pushimet e saj…

Kejvina ‘dridh’ të pasmet e gjoksin, mahnit fansat

Kejvina Kthella di të provokoj me postimet e shumta. Por këtë herë është Arta shoqja e saj që i postoi një video atrktive të saj. Kejvina shihet…

Me pamje nga deti, Arbenita tregon të pasmet e mëdha në video

Arbenita Ismajli është njëra nga modelet më të kërkuara. Me linjat e saj perfekte trupore edhe pse është bërë nënë, ajo shfaqet mahnitëse në secilën paraqitje. Ajo…

Pamje ekskluzive kur ministrja serbe e Kulturës lëshon sallën pasi Kosova merr çmim në Biennalen e Venedikut (VIDEO)

Klankosova.tv ka siguruar pamjen e plotë të momentit kur ministrja serbe e Kulturës, Maja Gojkoviq, ka lëshuar të shtunën sallën në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në…

Presidentja Vjosa Osmani mbërrin në New York, nesër përballja me Vuçiqin në OKB

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, nesër do ta ketë përballjen e radhës në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara me presidentin e Serbisë Aleksandar…

Policia konfiskon dy armë të gjata në shtëpinë e një serbi në veri

Dy armë të gjata janë konfiskuar nga policia pas një operacioni të bastisjes që u zhvillua në shtëpinë e një serbi në veri. Ngjarja ka ndodhur në…

Lajçak thotë se shoqëritë e Kosovës dhe Serbisë s’e duan normalizimin: Sa herë Kurti e Vuçiq bëjnë ndonjë hap, ka kritika

Emisari i BE’së për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, përgjegjës për bisedimet Kosovë-Serbi, ka thënë se shoqëritë në Kosovë e Serbi s’bëjnë presion për normalizim të raporteve Kosovë-Serbi….

Isa Boletini arrestoi zyrtarët rusë në Mitrovicë shkruante “Daily Telegraph” me 1902

Isa Boletini me njëqind ushtarë të armatosur, kishte marrë informacion nga Stambolli për ardhjen e rusëve dhe ai i kishte pritur për të hyrë në Mitrovicë, ku…