“Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën, NATO do ta bombardojë edhe një herë”

“Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën, NATO do ta bombardojë edhe një herë”

“Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën, NATO do ta bombardojë edhe një herë” Nexhmedin Spahiu, analist nga Mitrovica e Jugut, ka ngritur një hipotezë interesante. Duke komentuar në statusin e z. Milazim Krasniqi, profesor dhe publicist i njohur, Spahiu ka thënë se Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën. E ky detyrim për njohje, […]

Edita Tahiri i çon porosti Albin Kurtit: Vepro si unë, kërko nga emisarët garanci se Asociacioni s’do ketë kompetenca ekzekutive

Edita Tahiri i çon porosti Albin Kurtit: Vepro si unë, kërko nga emisarët garanci se Asociacioni s’do ketë kompetenca ekzekutive

Edita Tahiri i çon porosti Albin Kurtit: Vepro si unë, kërko nga emisarët garanci se Asociacioni s’do ketë kompetenca ekzekutive Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se tash pasi kryeministri Albin Kurti e pranoi Asociacionin e komunave me shumicë serbe me gjashtë kushte, ai duhet të kërkoj garanci te emisarët […]

AAK-ja e vendosur: Nuk e votojmë mocion për shkarkimin e Kurtit

AAK-ja e vendosur: Nuk e votojmë mocion për shkarkimin e Kurtit

AAK-ja e vendosur: Nuk e votojmë mocion për shkarkimin e Kurtit Daut Haradinaj nga AAK-ja ka thënë se sa i përket çështjes së Asociacionit, kjo parti nuk voton për mocion shkarkimi të kryeministrit Albin Kurti. Haradinaj në Tëvë1, tha se plani franko-gjerman nuk flet për Asociacionin. “Plani franko-gjerman nuk flet për Asociacionin, është vetëm një […]

Kryeministri Kurti vendos kushtet për themelimin e Asociacionit, Vuçiq i quan “përrallë”

Kryeministri Kurti vendos kushtet për themelimin e Asociacionit, Vuçiq i quan “përrallë”

Kryeministri Kurti vendos kushtet për themelimin e Asociacionit, Vuçiq i quan “përrallë” Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe mund të konsiderohet me disa kushte – mes tjerash, ai “duhet të jetë në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet në fuqi në Republikën e Kosovës”.Një tjetër kusht, […]

Këshilltari i Thaçit për Albin Kurtin: Tani është duke e rrjepur vetveten politikisht, sepse të gjitha ato që i ka kundërshtuar do t’i pranojë

Këshilltari i Thaçit për Albin Kurtin: Tani është duke e rrjepur vetveten politikisht, sepse të gjitha ato që i ka kundërshtuar do t’i pranojë

Këshilltari i Thaçit për Albin Kurtin: Tani është duke e rrjepur vetveten politikisht, sepse të gjitha ato që i ka kundërshtuar do t’i pranojë Adil Behramaj ish-këshilltari i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi-t, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, ka mbetur një mashtrues i pa vlerë e me kurriz të thyer, që sipas Behramaj-t është […]

Deputeti shqiptar Kamberi për rrëmujën në Kuvendin e Serbisë: Retorika e viteve të 90-ta në skenë

Deputeti shqiptar Kamberi për rrëmujën në Kuvendin e Serbisë: Retorika e viteve të 90-ta në skenë

Deputeti shqiptar Kamberi për rrëmujën në Kuvendin e Serbisë: Retorika e viteve të 90-ta në skenë Deputeti shqiptar në Parlamentit të Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar për rrëmujën në Kuvendin e Serbisë, ku po diskutohej për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. E krejt këtë situatë, Kamberi e ka quajtur “Albanofobi”. Sipas Kamberit, kjo rrëmujë në […]

Analisti dhe ish ministri Gashi e ofendon rende Kryeministrin: Albin Kurti është skizofren !!

Analisti dhe ish ministri Gashi e ofendon rende Kryeministrin: Albin Kurti është skizofren !!

Analisti dhe ish ministri Gashi e ofendon rende Kryeministrin: Albin Kurti është skizofren !! Analisti, Dardan Gashi ka thënë se kryeministri, Albin Kurti është skizofren Analisti, Dardan Gashi në emisionin “Debat Plus’ ka thënë se kryeministri, Albin Kurti është skizofren. Pasi sipas Gashit, Kurti gjatë ditës së enjte në seancën e Kuvendit tha se do […]

Kryeministri Albin Kurti të premten në Turqi, i ftuar nga presidenti Erdogan !!

Kryeministri Albin Kurti të premten në Turqi, i ftuar nga presidenti Erdogan !!

Kryeministri Albin Kurti të premten në Turqi, i ftuar nga presidenti Erdogan !! Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri Kurti nesër me ftesë të presidentit Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, premten do të takohet me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. […]

“Ajo që Blinken shkroi, ishte e tmerrshme për Kosovën”

“Ajo që Blinken shkroi, ishte e tmerrshme për Kosovën”

“Ajo që Blinken shkroi, ishte e tmerrshme për Kosovën” Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se ishte habi fakti që kryeministri i vendit, Albin Kurti, foli sot në kuvend për gjashtë kushtet në lidhje me asociacionin, pasi sipas tij, nuk ishte fare temë në seancë. Ismaili tha se Kurti duket që ka qenë më […]

Avokati i njohur: Bravo Albin, prapë ia nguli Vuçiqit

Avokati i njohur: Bravo Albin, prapë ia nguli Vuçiqit

Avokati i njohur: Bravo Albin, prapë ia nguli Vuçiqit Avokati, Tomë Gashi ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në lidhje me Asociacionin. Ai përmes një postimi në Facebook, pretendon se Kryeministri Kurti përsëri “ia nguli Vuçiqit” sa i përket qëndrimit të tij për Asociacionin. “Bravo Albin. Prap ja nguli Vuqkos!”, ka […]