Avokati i njohur jep lajmin për takimin Kurti – Vuçiq: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ka ngritur tensione të mëdha në Moskë

Avokati i njohur jep lajmin për takimin Kurti – Vuçiq: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ka ngritur tensione të mëdha në Moskë

Avokati i njohur jep lajmin për takimin Kurti – Vuçiq: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ka ngritur tensione të mëdha në Moskë Avokati shqiptar Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me takimin e djeshëm mes Kurtit dhe Vuçiq. Ngjela u shpreh se marrëveshja e nisur në Shkup mes Kosovës dhe Serbisë ka ngritur tensione të […]

Profesori Serwer analizon takimin në Ohër, tregon dy problemet e mëdha të Aneksit Zbatues të marrëveshjes

Profesori Serwer analizon takimin në Ohër, tregon dy problemet e mëdha të Aneksit Zbatues të marrëveshjes

Profesori Serwer analizon takimin në Ohër, tregon dy problemet e mëdha të Aneksit Zbatues të marrëveshjes Profesori në Univesitetin “John Hopkins” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Daniel Serwer ka thënë se Aneksi i zbatimit të Marrëveshjes për të cilin janë pajtuar kryeministri Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, fokusohet vetëm në proces, […]

Vjen akuzë e rëndë për Albin Kurtin: E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum

Vjen akuzë e rëndë për Albin Kurtin: E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum

Vjen akuzë e rëndë për Albin Kurtin: E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum Kryetari i Partisë Socialdemokratike, Dardan Molliqaj, ka thënë kurti është fshehur pas marrëveshjes se Ohrit, pasi sipas tij, Kurti vepron kështu vetëm kur ka disfata “E refuzoi marrëveshjen në […]

Fatmir Limaj nuk toleron më,kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Kurtit: Kryeministri ka shkelur Kushtetutën

Fatmir Limaj nuk toleron më,kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Kurtit: Kryeministri ka shkelur Kushtetutën

Fatmir Limaj nuk toleron më,kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Kurtit: Kryeministri ka shkelur Kushtetutën Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje pasi sipas tij ai ka […]

Abdixhiku: Kosova ka humbur një mundësi të madhe historike, popullistët na dhanë një marrëveshje pa njohje

Abdixhiku: Kosova ka humbur një mundësi të madhe historike, popullistët na dhanë një marrëveshje pa njohje

Abdixhiku: Kosova ka humbur një mundësi të madhe historike, popullistët na dhanë një marrëveshje pa njohje “Popullistët na dhanë një marrëveshje pa njohje, jo finale dhe me asociacion plus në të, mashtruan gjatë, zhbënë secilin qëndrim dhe përfunduan në rezultat edhe më të rëndë se secila gjendje paraprakisht”, ka thënë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku […]

“Unë kurrë nuk mbijetoj. Unë jetoj fuqishëm!Kosovë, flej e qetë 🙂

“Unë kurrë nuk mbijetoj. Unë jetoj fuqishëm!Kosovë, flej e qetë 🙂

“Unë kurrë nuk mbijetoj. Unë jetoj fuqishëm!Kosovë, flej e qetë 🙂 “Unë kurrë nuk mbijetoj. Unë jetoj. Fuqishëm” Ntm Kosovë. Flej e qetë 🙂 // Pse Vuçiqi edhe përkundër presionit të madh ndërkombëtar nuk po e vendos firmën në këtë dokument? Sepse është njohje. Sepse prej në fillim të mandatit, Kurti ka folur vetëm për njohje […]

“Albin Zajednica”, “Mashtrim dhe humbje historike”, “Dështimi ka emër: Albin Kurti”, kryeministri shënjestër e kritikave të opozitës e analistëve

“Albin Zajednica”, “Mashtrim dhe humbje historike”, “Dështimi ka emër: Albin Kurti”, kryeministri shënjestër e kritikave të opozitës e analistëve

“Albin Zajednica”, “Mashtrim dhe humbje historike”, “Dështimi ka emër: Albin Kurti”, kryeministri shënjestër e kritikave të opozitës e analistëve Marrëveshja mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Ohër, të shtunën e 18 marsit, ka bërë që opozita dhe disa nga analistët në Kosovë të kritikojnë Kurtin Të shtunën në […]

Hashimistët dhe Isistët:„Nëse nuk nënshkruan Kurti, është antiamerikan, nëse e bën, është tradhtar!“

Hashimistët dhe Isistët:„Nëse nuk nënshkruan Kurti, është antiamerikan, nëse e bën, është tradhtar!“

Hashimistët dhe Isistët:„Nëse nuk nënshkruan Kurti, është antiamerikan, nëse e bën, është tradhtar!“ „Nëse nuk nënshkruan Kurti, është antiamerikan, nëse e bën, është tradhtar!“ hashimjanët dhe isëistët Naser Aliu // Xhabir Alili Pikerisht , dhe nese i shtyen bisedimet do thone ‘e vonon marrveshjen’… Kosoven e shendrruan ne nevojtore publike dhe ja ia lan Albin […]

“Albin Kurtit i shkon merita per qendresen e qartesine dhe per mbajtjen e timonit te Kosoves ne krah te aleateve tane strategjike”

“Albin Kurtit i shkon merita per qendresen e qartesine dhe per mbajtjen e timonit te Kosoves ne krah te aleateve tane strategjike”

“Albin Kurtit i shkon merita per qendresen e qartesine dhe per mbajtjen e timonit te Kosoves ne krah te aleateve tane strategjike” Pas ngjarjeve te se dieles ne Oher, ka reaguar perfaqesuesi i PD’se se Shqiperise Kreshnik Çollaku permes nje postimi ne facebook. Ai mes te tjerash shprehet keshtu: “Nga Zajednica (shtet paralel serb ne […]