‘Trazira’ brenda LDK-së!/ Dorëheqja e nënkryetares e injorimi i Veliut – çka po i shkakton turbulencat në LDK?

‘Trazira’ brenda LDK-së!/ Dorëheqja e nënkryetares e injorimi i Veliut – çka po i shkakton turbulencat në LDK?

‘Trazira’ brenda LDK-së!/ Dorëheqja e nënkryetares e injorimi i Veliut – çka po i shkakton turbulencat në LDK? Prurje të reja, pakënaqësi, largime janë shprehjet që po e karakterizojnë tash e një kohë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Me ardhjen e Lumir Abdixhikut në krye të partisë, jo të gjithë dolën të kënaqur. Të paktën jo, […]

Po krijohet koalicioni Anti-Kurti/ “Bashkim kundër kësaj Qeverie”, Molliqaj dërgon ftesë për bashkëpunim në katër parti opozitare

Po krijohet koalicioni Anti-Kurti/ “Bashkim kundër kësaj Qeverie”, Molliqaj dërgon ftesë për bashkëpunim në katër parti opozitare

Po krijohet koalicioni Anti-Kurti/ “Bashkim kundër kësaj Qeverie”, Molliqaj dërgon ftesë për bashkëpunim në katër parti opozitare Kryetari i Partisë Socialdemokrate, ka Dardan Molliqaj njoftuar se i ka dërguar ftesë bashkëpunimi liderëve opozitar brenda parlamentit dhe jashtë tij. Ftesa e Molliqajt ka shkuar për kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, atë të LDK-së, Lumir Abdixhiku si […]

“Albin Zajednica”, PSD me aksion kundër Asociacionit

“Albin Zajednica”, PSD me aksion kundër Asociacionit

“Albin Zajednica”, PSD me aksion kundër Asociacionit “Asociacionin ‘Zajednicë’ e ka emëruar Kurti. Paradoksalisht, ‘Zajednica’ po bëhet mbiemri i vetë Albinit” Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD), si aksion simbolik për kundërshtimin e Asociacionit, kanë shkruar në muret e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit fjalët “Albin Zajednica”. Sipas kësaj partie, Asociacionin “Zajednicë” e ka pagëzuar […]

“O Albin dreqi të hangt po sa herë e themelove këtë Asociacion o dreq! Nalu se na mushe me asociacione”

“O Albin dreqi të hangt po sa herë e themelove këtë Asociacion o dreq! Nalu se na mushe me asociacione”

“O Albin dreqi të hangt po sa herë e themelove këtë Asociacion o dreq! Nalu se na mushe me asociacione” Analisti pro Vetëvendosjes, Rron Gjinovci ka ironizuar me analistët tjerë që janë kundër VV-së dhe Kurtit. “O Albin dreqi të hangt po sa herë e themelove këtë Asociacion o dreq! Nalu se na mushe me […]

Daçiq pas marrëveshjes në Ohër: Asociacioni është arritja më e madhe e Serbisë pas vitit 1999

Daçiq pas marrëveshjes në Ohër: Asociacioni është arritja më e madhe e Serbisë pas vitit 1999

Daçiq pas marrëveshjes në Ohër: Asociacioni është arritja më e madhe e Serbisë pas vitit 1999 Kryediplomati serbe, Ivica Daçiq, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur t’i mbroj interesat e kombëtare të Serbisë në raport me kryeministrin Albin Kurti, gjatë bisedimeve në Ohër Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica […]

Ish Kryeministri Shqiptar zbulon arsyen pse Vuçiq nuk nënshkroi marrëveshje/ Ja nga kush mori urdhër!

Ish Kryeministri Shqiptar zbulon arsyen pse Vuçiq nuk nënshkroi marrëveshje/ Ja nga kush mori urdhër!

Ish Kryeministri Shqiptar zbulon arsyen pse Vuçiq nuk nënshkroi marrëveshje/ Ja nga kush mori urdhër! Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar në lidhje me takimin e Kurtit dhe Vuçiq në Ohër. Ai shprehet se nuk u firmos asnjë marrëveshje kjo sepse Vuçiq pranoi planin franko – gjerman pasi kjo e detyron Serbinë të i vë sanksione […]

Vuçiqi do Zajednicën e Hashimit ose të Isa Mustafës!

Vuçiqi do Zajednicën e Hashimit ose të Isa Mustafës!

Vuçiqi do Zajednicën e Hashimit ose të Isa Mustafës! 1. Opozita e Kosovës po nxit serbët kundër Vuçiqit dhe po ia afron Albinit. Sipas opozitës, Kurti e ka pranuar Zajednicën, medje më shumë, por atë e ka refuzuar Vuçiqi. Pra zemërimi i serbëve duhet të drejtohet kundër Vuciqit dhe Serbisë, e jo kundër Albinit. Kjo […]

Profesori amerikan Serwer alarmon: I bënë shumë presion Albin Kurtit, marrëveshja e fundit i ka dy probleme të mëdha

Profesori amerikan Serwer alarmon: I bënë shumë presion Albin Kurtit, marrëveshja e fundit i ka dy probleme të mëdha

Profesori amerikan Serwer alarmon: I bënë shumë presion Albin Kurtit, marrëveshja e fundit i ka dy probleme të mëdha Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins në Washington, ka thënë se Aneksi Zbatues i marrëveshjes për rrugën e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë ka dy probleme të mëdha. I pari, sipas tij, është […]

Vjen akuzë e rëndë për Presendenten Osmani: Qëndroi gojë mbyllur, nuk e ndihmoi Kurtin që të mos dështonte

Vjen akuzë e rëndë për Presendenten Osmani: Qëndroi gojë mbyllur, nuk e ndihmoi Kurtin që të mos dështonte

Vjen akuzë e rëndë për Presendenten Osmani: Qëndroi gojë mbyllur, nuk e ndihmoi Kurtin që të mos dështonte Ish-kryenegociatorja në dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar pas deklaratës së presidentes Vjosa Osmani për takimin në Ohër. Tahiri ka thënë se është e lehtë për Osmanin me i kritiku ndërkombëtarët kur dështon marrëveshja. Sipas Tahirit, […]

Walker: Është gabim i madh të bëhet Asociacioni, s’po mund ta kuptoj Kurtin pse dëshiron ta nënshkruajë atë marrëveshje

Walker: Është gabim i madh të bëhet Asociacioni, s’po mund ta kuptoj Kurtin pse dëshiron ta nënshkruajë atë marrëveshje

Walker: Është gabim i madh të bëhet Asociacioni, s’po mund ta kuptoj Kurtin pse dëshiron ta nënshkruajë atë marrëveshje Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, e ka quajtur gabim të madh nëse Kosova do ta nënshkruajë marrëveshjen e propozimit evropian. Walker thotë se do të ishte “tejet kritik” nëse Kosova nënshkruan […]