Kandidimi i Vjosa Osmanit për presidente, vjen reagimi nga familja Jashari

Kandidimi i Vjosa Osmanit për presidente, vjen reagimi nga familja Jashari

Kandidimi i Vjosa Osmanit për presidente, vjen reagimi nga familja Jashari Kandidimi i Vjosa Osmanit për presidente, vjen reagimi nga familja Jashari Është arritur marrëveshja për koalicion parazgjedhor mes VV-së dhe Vjosa Osmanit. Kurti lavdëroi Osmanin për punën e kryer si presidente në detyrë dhe u shpreh se Osmani do të ishte kandidate e këtij […]

Maliqi: Kurti E Sh Frytëzoi Vjosa Osmanin Për Ta Shka Tërruar LDK-Në

Maliqi: Kurti E Sh Frytëzoi Vjosa Osmanin Për Ta Shka Tërruar LDK-Në

Maliqi: Kurti E Sh Frytëzoi Vjosa Osmanin Për Ta Shka Tërruar LDK-Në Maliqi: Kurti E Sh Frytëzoi Vjosa Osmanin Për Ta Shka Tërruar LDK-Në Analisti dhe publicist Shkëlzen Maliqi, në një bisedë për Periskopin, ka folur për dy figurat më të përfolura politike të ditëve të fundit, Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, formimin e qeverisë […]

Nga Amerika Vjen Thirrja: Të Do Rëhiqet Valdete Daka

Nga Amerika Vjen Thirrja: Të Do Rëhiqet Valdete Daka

Nga Amerika Vjen Thirrja: Të Do Rëhiqet Valdete Daka Nga Amerika Vjen Thirrja: Të Do Rëhiqet Valdete Daka Analisti politik nga Amerika, Bleron Baraliu në një postim të tij në Fa cebook ka kërkuar dorëh eqjen e kryetares së KQZ-së, Valdete Daka.Baraliu thotë se duke e pasur parasysh maratonën e Dakës në këtë detyrë, mun […]

Gazetari I Njohur:Hashim Thaçi Kthehet Në P Rill”

Gazetari I Njohur:Hashim Thaçi Kthehet Në P Rill”

Gazetari I Njohur:Hashim Thaçi Kthehet Në P Rill” Gazetari I Njohur:Hashim Thaçi Kthehet Në P Rill” Hashim Thaçi kthehet në pr ill”. Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin p rill. Këto komente ai ka thënë në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në p rill”, […]

Kush E Fiton Debatin Televiziv Mes Kurtit, Hotit E Hoxhajt? Flasin Analistët

Kush E Fiton Debatin Televiziv Mes Kurtit, Hotit E Hoxhajt? Flasin Analistët

Kush E Fiton Debatin Televiziv Mes Kurtit, Hotit E Hoxhajt? Flasin Analistët Kush E Fiton Debatin Televiziv Mes Kurtit, Hotit E Hoxhajt? Flasin Analistët Ftesa që sot ka bërë kandidati i PDK-së Enver Hoxhaj në adresë të Albin Kurtit është komentuar në “Debat Plus” nga pa nelistët. Imer Mushkolaj thotë se një debat mes të […]

Gjermania Kërkon In Fermierë Vullnetarë, Ja Si Të Aplikonii…!

Gjermania Kërkon In Fermierë Vullnetarë, Ja Si Të Aplikonii…!

Gjermania Kërkon In Fermierë Vullnetarë, Ja Si Të Aplikonii…! Gjermania Kërkon In Fermierë Vullnetarë, Ja Si Të Aplikonii…! Se sa efe ktiv është një sistem shëndetësor, këtë ta teston menjëherë një situatë kr ize. Edhe në Gjermaninë e pasur dhe me një sistem shëndetësor ndër më cilësorët në botë, ekziston frika e kolapsit të sistemit […]

Kurti E Re Fuzon Hoxhajn Për Debat – Nuk Kam Çka Lypi, Ata Po Bëjnë Garë Për Të Dytin

Kurti E Re Fuzon Hoxhajn Për Debat – Nuk Kam Çka Lypi, Ata Po Bëjnë Garë Për Të Dytin

Kurti E Re Fuzon Hoxhajn Për Debat – Nuk Kam Çka Lypi, Ata Po Bëjnë Garë Për Të Dytin Kurti E Re Fuzon Hoxhajn Për Debat – Nuk Kam Çka Lypi, Ata Po Bëjnë Garë Për Të Dytin Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka re fuzuar ftesën e kandidatit të PDK-së […]

Kurti e Osmani zotohen për Vetting në drejtësi

Kurti e Osmani zotohen për Vetting në drejtësi

Kurti e Osmani zotohen për Vetting në drejtësi Kurti e Osmani zotohen për Vetting në drejtësi Marrëveshja mes kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, zotim të parë ka Vetting-un në drejtësi, luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar në vend.“Prioritizim të rishikimit funksional të sistemit të drejtësisë me vettingun si pjesë integrale […]

Paralajmërohet Kthimi I Ish Presidentit Hashim Thaçi,Ai Pritet Që Të Kthehet Në…

Paralajmërohet Kthimi I Ish Presidentit Hashim Thaçi,Ai Pritet Që Të Kthehet Në…

Paralajmërohet Kthimi I Ish Presidentit Hashim Thaçi,Ai Pritet Që Të Kthehet Në… Paralajmërohet Kthimi I Ish Presidentit Hashim Thaçi,Ai Pritet Që Të Kthehet Në… Paralajmërohet Kthimi i Ish Presidentit Hashim Thaçi,ai pritet që të kthehet në… Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill. Këto komente ai […]