Category: Genel

Vuçiqi tha se nuk e pranon anëtarësimin e Kosovës në OKB, vjen thirrja për Kurtin: Kështu duhet të kundërpërgjigjet Kosova

Vuçiqi tha se nuk e pranon anëtarësimin e Kosovës në OKB, vjen thirrja për Kurtin: Kështu duhet të kundërpërgjigjet Kosova

Vuçiqi tha se nuk e pranon anëtarësimin e Kosovës në OKB, vjen thirrja për Kurtin: Kështu duhet të kundërpërgjigjet Kosova Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk nënshkruan asnjë dokument në Ohër, derisa ndërmjetësuesit evropianë thanë se presin që palët të zbatojnë gjithçka për të cilat u pajtuan liderët. Por, […]

Bieber: Vuçiq ekzagjeroi në Ohër, bëhej sikur ishte nën torturë

Bieber: Vuçiq ekzagjeroi në Ohër, bëhej sikur ishte nën torturë

Bieber: Vuçiq ekzagjeroi në Ohër, bëhej sikur ishte nën torturë Profesori i Universitetit të Gracit në Austri dhe eksperti i çështjeve të Ballkanit, Florian Bieber, tha se nuk duhet të ketë vend për moszbatimin e asaj që është rënë dakord në Ohër. Ai tha se presidenti serb gjatë bisedimeve në Ohër bëhej sikur “dikush po […]

Daçiç ne “ankth”: Ambasadori Hill po ndërhyn në punët e brendshme të Serbisë

Daçiç ne “ankth”: Ambasadori Hill po ndërhyn në punët e brendshme të Serbisë

Daçiç ne “ankth”: Ambasadori Hill po ndërhyn në punët e brendshme të Serbisë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, mbrëmjen e së enjtes, me rastin e takimit të ambasadorit amerikan në Beograd, Christopher Hill, me prokuroret e shkarkuara serbe, vlerësoi se veprimi i Ambasadës Amerikane paraqet ndërhyrje “të hapur dhe të rëndë” […]

9 fëmijë i kam, me u pasë kujdes për mu, nuk kisha shku tan natën me rujt, e ditën prapë me punu”

9 fëmijë i kam, me u pasë kujdes për mu, nuk kisha shku tan natën me rujt, e ditën prapë me punu”

9 fëmijë i kam, me u pasë kujdes për mu, nuk kisha shku tan natën me rujt, e ditën prapë me punu” 9 fëmijë i kam, me u pasë kujdes për mu, nuk kisha shku tan natën me rujt, e ditën prapë me punu” I pyetur në rrugë se sa kujdesen fëmijtë e tij për […]

E PAPRITUR/ Ambasador Hill: Asociacioni në përputhje me Marrëveshjen e vitit 2013, do t’i sqarojmë disa gjëra me Kurtin dhe Vuçiç-in

E PAPRITUR/ Ambasador Hill: Asociacioni në përputhje me Marrëveshjen e vitit 2013, do t’i sqarojmë disa gjëra me Kurtin dhe Vuçiç-in

E PAPRITUR/ Ambasador Hill: Asociacioni në përputhje me Marrëveshjen e vitit 2013, do t’i sqarojmë disa gjëra me Kurtin dhe Vuçiç-in Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Serbi, Christopher Hill, është shprehur këtë të enjte se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe “do të formohet në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit dhe modeli i saktë […]

Ky është drenicaku qe dikur kishte rra hur Baton Haxhiun

Ky është drenicaku qe dikur kishte rra hur Baton Haxhiun

Ky është drenicaku qe dikur kishte rra hur Baton Haxhiun Emri i tij ka qenë i famshëm në media para 13 viteve. Jo për shkathtësi ushtarake, por për rr ahje rrugëve të Prishtinës. Kishte r rahur gazetarin Baton Haxhiu. I kishte rënë flakareshë. Kjo është bërë publike atëkohe nga vetë Haxhiu. Ai kishte publikuar një […]

“Pse po i buzëqesh Vuçiqit!?”- Vjen një reagim i ashpër për paraqitjen e Kurtit në Ohër

“Pse po i buzëqesh Vuçiqit!?”- Vjen një reagim i ashpër për paraqitjen e Kurtit në Ohër

“Pse po i buzëqesh Vuçiqit!?”- Vjen një reagim i ashpër për paraqitjen e Kurtit në Ohër Analistja Kimete Berisha ka komentuar paraqitjen e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në takimin e Ohrit dhe deklaratat e tij pas këtij takimi. Fillimisht ajo është ndalur tek imazhi ku Kurti u shfaq i buzëqeshur e në disponim përball […]

Gjermania e thotë fjalen e fundit, pa pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet në veri, nuk ka asociacion

Gjermania e thotë fjalen e fundit, pa pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet në veri, nuk ka asociacion

Gjermania e thotë fjalen e fundit, pa pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet në veri, nuk ka asociacion Zëvendës shefi i misionit të ambasadës gjermane në Beograd, Carsten Meyer-Wiefhausen tha sot se formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë nuk është i mundur nëse listat e kandidatëve për zgjedhjet që Kosova planifikon t’i […]

Shfaqet harta e Hungarisë së madhe, trondit serbët

Shfaqet harta e Hungarisë së madhe, trondit serbët

Shfaqet harta e Hungarisë së madhe, trondit serbët Shfaqet harta e Hungarisë së madhe, e cila trondit serbët. Harta e Hungarisë së madhe ka shqetësuar edhe rumunët të cilët kanë reaguar në UEFA. Mediumi serb, “Veçernj Novosti”, satelit i Aleksandër Vuçiqit, ka shkruar me nervozizëm mes të tjerash: “Një nga lajmet kryesore të ditës është […]

Presidentja Vjosa Osmani: Kryeministrit Kurtit iu ofruan versione të tmerrshme në Ohër, bëri mirë që s’i pranoi

Presidentja Vjosa Osmani: Kryeministrit Kurtit iu ofruan versione të tmerrshme në Ohër, bëri mirë që s’i pranoi

Presidentja Vjosa Osmani: Kryeministrit Kurtit iu ofruan versione të tmerrshme në Ohër, bëri mirë që s’i pranoi Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar se ka pasur takime të vazhdueshme me kryeministrin Albin Kurti, sa i përket takimit në Ohër. Osmani tha se Kurtit i janë propozuar dokumente të tmerrshme, që sipas saj Kosova ka […]