Avokati i njohur ia fut frikën në palcë Maqedonasve: Liqeni i Ohrit i grabitur nga sllavet, por Shqipëria do ta rifitojë humbjen shekullore

Avokati i njohur ia fut frikën në palcë Maqedonasve: Liqeni i Ohrit i grabitur nga sllavet, por Shqipëria do ta rifitojë humbjen shekullore

Avokati i njohur në Shqipëri ka publikuar një foto provokatore në fejsbuk nga liqeni i Ohrit me nënshkrimin se Liqeni i Ohrit është i shqiptarëve dhe se ai është grabitur padrejtësisht nga sllavët, por shumë shpejt ai do të rifitohet sërish nga Shqipëria.

Në këtë status ai nuk ka lënë pa thumbuar as ish-kryeministrin tashmë në arrati Nikolla Gruevski duke e quajtur një hajdut.

Liqeni i Ohrit… i gjerë dhe i grabitur nga sllavet. Por… Gruevski iku si hajdut, kurse Shqipëria do ta rifitojë humbjen e vet shekullore…- shkruan në facebook avokati Ngjela.