BlueTV

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit? Vendet e KUINT-it kanë dënuar vendimin e autoriteteve të Kosovës që kryetarëve të rinj të veriut të Kosovës t’u mundësohet me dhunë qasje në ndërtesat komunale, Amerika veçmas thotë se Prishtina do t’i bartë pasojat sepse nuk i dëgjoi këshillat e tyre dhe […]

Komentatori serb ia përpIas fytyrës Vuçiqit për Kosovën dhe Gjokoviqin e quan të manipuluar

Komentatori serb ia përpIas fytyrës Vuçiqit për Kosovën dhe Gjokoviqin e quan të manipuluar

Komentatori serb ia përpIas fytyrës Vuçiqit për Kosovën dhe Gjokoviqin e quan të manipuluar Komentatori i futbollit, serbi Millojko Pantiq, ka shkruar, natyrisht, në mënyrë kritike për Aleksandar Vuçiqin dhe mënyrën e tij të drejtimit të Serbisë dhe këtë e ka bërë këtë herë në gazetën serbe “Danas”. “Për njëmbëdhjetë vjet, qytetarët e Serbisë jetojnë […]

Albin Kurtit i vjen një telefonatë nga Amerika, pajtohet për zgjedhje të reja

Albin Kurtit i vjen një telefonatë nga Amerika, pajtohet për zgjedhje të reja

Albin Kurtit i vjen një telefonatë nga Amerika, pajtohet për zgjedhje të reja Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendës Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, Jon Finer. Kurti ka thënë se kanë folur për t’i dhënë fund tensioneve me zgjedhje të reja në katër komunat veriore. Ai […]

Albin Kurti flet me zëvendëskëshilltarin e sigurisë në ShBA, i përmend zgjedhjet në veri

Albin Kurti flet me zëvendëskëshilltarin e sigurisë në ShBA, i përmend zgjedhjet në veri

Albin Kurti flet me zëvendëskëshilltarin e sigurisë në ShBA, i përmend zgjedhjet në veri Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendëskëshilltarin kryesor të Sigurisë Kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Jon Finer. Kurti e ka falënderuar atë për angazhimin dhe thirrjen e ShBA-së, për t’i ulur tensionet e […]

Albin Kurti për mocionin e mosbesimit nga opozita: Kjo ka të bëjë me vetëbesimin e tyre

Albin Kurti për mocionin e mosbesimit nga opozita: Kjo ka të bëjë me vetëbesimin e tyre

Albin Kurti për mocionin e mosbesimit nga opozita: Kjo ka të bëjë me vetëbesimin e tyre Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dje e konsideroi të rëndësishme nisjen e një mocioni të mosbesimit ndaj kryeministrit Albin Kurti pas zhvillimeve në veri të vendit. Këtë nismë komentoi kryeministri Kurti në një intervistë në “KTV”. “Kjo ka të […]

Kryeministri Albin Kurti: Mua më ka votuar populli, nuk më ka emëruar ambasadori

Kryeministri Albin Kurti: Mua më ka votuar populli, nuk më ka emëruar ambasadori

Kryeministri Albin Kurti: Mua më ka votuar populli, nuk më ka emëruar ambasadori Ndonëse ka theksuar se ka vlerësim të lartë për ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ai duhet t’i dalë zot popullit që e ka votuar.“Unë kam vlerësimin dhe respektin më të lartë për ambasadorin Hovenier, mund […]

EKSKLUZIVE/ Tetë pika nga QUINT dhe BE për de-përshkallëzimin e situatës në veri

EKSKLUZIVE/ Tetë pika nga QUINT dhe BE për de-përshkallëzimin e situatës në veri

EKSKLUZIVE/ Tetë pika nga QUINT dhe BE për de-përshkallëzimin e situatës në veri Situata në veri ka qenë tejet e tensionuar në ditët e fundit, pas konfliktimit të qytetarëve serbë në komunat veriore me ushtarët paqeruajtës të KFOR-it, marrë parasysh gjithë rrjedhën e ngjarjeve me zgjedhjet e katër kryetarëve të rinj në katër komunat veriore […]

Vuçiq: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

Vuçiq: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

Vuçiq: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se delegacioni i Kosovës nuk ka dashur të takohet me delegacionin serb në samitin e Komunitetit Politik Evropian në kryeqytetin moldav, Kishinau – ku Kosovën po e përfaqëson presidentja Vjosa Osmani. “Nuk u miratua nga liderët e tjerë. Situata në […]

MPJ: Shmangni udhëtimet nëpër Serbi, kemi pranuar raportime për arrestime të qytetarëve kosovarë

MPJ: Shmangni udhëtimet nëpër Serbi, kemi pranuar raportime për arrestime të qytetarëve kosovarë

MPJ: Shmangni udhëtimet nëpër Serbi, kemi pranuar raportime për arrestime të qytetarëve kosovarë Ministria e Punëve të Jashtme ka ftuar qytetarët e Kosovës që ta shmangin kalimin nëpër Serbi, me qëllim të shmangies së çfarëdolloj incidenti. “Për shkak të situatës së krijuar në veri të vendit, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës […]

Reagon eksperti amerikan: Kurti duhet të marrë parasysh këshillat e BE-së dhe SHBA-së

Reagon eksperti amerikan: Kurti duhet të marrë parasysh këshillat e BE-së dhe SHBA-së

Reagon eksperti amerikan: Kurti duhet të marrë parasysh këshillat e BE-së dhe SHBA-së Veriu i Kosovës vazhdon të jetë i tensionuar. Atje po qëndron KFOR-i për qetësim të situatës. Bashkësia Ndërkombëtare ka bërë thirrje për ulje të tensioneve duke akuzuar Qeverinë e Kosovës për situat ën atje. Kurse, kryeministri i Kosovës, pas gjithë kësaj ka […]