BlueTV

Premtuan Spitalin e Podujeves Para Zgjedhjeve,POR me buxhetin e ri

Premtuan Spitalin e Podujeves Para Zgjedhjeve,POR me buxhetin e ri

Premtuan Spitalin e Podujeves Para Zgjedhjeve,POR me buxhetin e ri Bulliqi: Podujeva mbetet pa Spital të Përgjithshëm, s’përfshihet në buxhetin e vitit 2021 Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka reaguar pas miratimit të buxhetit për vitin 2021 sot në seancën e Kuvendit, shkruan IndeksOnline. Bulliqi ka thënë se në buxhetin prej 2.4 miliardë […]

Horoskopi për nesër, e mërkurë 30 dhjetor 2020

Horoskopi për nesër, e mërkurë 30 dhjetor 2020

Horoskopi për nesër, e mërkurë 30 dhjetor 2020 Dashi Të dashur miq të dashit, nesër do të jetë një ditë disi e qetësuar sepse do të keni dyshime në lidhje me punën. Tre muajt e parë të vitit do t’ju shohin duke përjetuar disa vështirësi edhe në një nivel ekonomik dhe do t’ju duhet të […]

Vuçiç bën ironi të hidhur: Shqiptaret jane popull i cuditshem,nuk dërguam tanke e artileri por ..

Vuçiç bën ironi të hidhur: Shqiptaret jane popull i cuditshem,nuk dërguam tanke e artileri por ..

Vuçiç bën ironi të hidhur: Shqiptaret jane popull i cuditshem,nuk dërguam tanke e artileri por .. Serbia dërgoi 55 doza të vaksinës COVID-19 në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës në 24 dhjetor pa i informuar autoritetet në Prishtinë, sipas BIRN, duke ngjallur zemërimin, ka mësuar BIRN – një ndërhyrje që ndezi zemërim […]

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet për PDK-në në Kosovë?

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet për PDK-në në Kosovë?

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet për PDK-në në Kosovë? Gent Cakaj ka dhënë sot dorëheqjen nga pozicioni i ushtruesit të detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme në Shqipëri. Pas dorëheqjes, në Kosovë u ngritën aludimet se Cakaj mund t’i bashkohet listës zgjedhore së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). […]

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet në Kosovë?

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet në Kosovë?

EKSKLUZIVE !! Cili ministër i Ramës do të kandidojë për deputet në Kosovë? Gent Cakaj ka dhënë sot dorëheqjen nga pozicioni i ushtruesit të detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme në Shqipëri. Pas dorëheqjes, në Kosovë u ngritën aludimet se Cakaj mund t’i bashkohet listës zgjedhore së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Lidhur me […]

Isa Mustafa :Albin Kurtit i Fiton Zgjedhjet ne Face Book,se Qeverine e formojme ..

Isa Mustafa :Albin Kurtit i Fiton Zgjedhjet ne Face Book,se Qeverine e formojme ..

Isa Mustafa :Albin Kurtit i Fiton Zgjedhjet ne Face Book,se Qeverine e formojme .. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve lokale në Podujevë ku fitues doli kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi. I pari i LDK-së tha se nuk pajtohet me Kurtin se kjo ishte referendum duke shtuar se janë të […]

Enver Hoxha Më 1946: Kosova Nën Serbi Është Mirë, Ka …

Enver Hoxha Më 1946: Kosova Nën Serbi Është Mirë, Ka …

Enver Hoxha Më 1946: Kosova Nën Serbi Është Mirë, Ka … Data 27.12.1946 është një ditë e madhe për komunistët e Shqipërisë. Këtë ditë, me vendimet numër 388 dhe 389, Kuvendi Popullor, ratifikoi dy marrëveshje me Jugosllavinë “mike e motër”:Marrëveshjes mbi bashkëpunimin ekonomik në mes të Republikës Popullore të Shqipërisë dhe të Republikës Federative Popullore […]

Isa Mustafa: Vjosa Meqë Qenka Kaq E Madhe, Tash Ta Shohim Pa LDK-Në Sa Vota Mund T’i Marr

Isa Mustafa: Vjosa Meqë Qenka Kaq E Madhe, Tash Ta Shohim Pa LDK-Në Sa Vota Mund T’i Marr

Isa Mustafa: Vjosa Meqë Qenka Kaq E Madhe, Tash Ta Shohim Pa LDK-Në Sa Vota Mund T’i Marr Isa Mustafa kreu i LDK-së ka folur në Rubikon në lidhje me raportin e partisë së tij me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani duke thënë se ajo shpeshherë me gjuhën që ka përdorur ngjason me atë të […]

LAJM I FUNDIT !! Vendi Mik i Shqiptareve Siguron Për 10.000 Punësime // “…Në Kosovë dhe Shqipëri do Sigurojnë Punësim 10.000 Persona”

LAJM I FUNDIT !! Vendi Mik i Shqiptareve Siguron Për 10.000 Punësime // “…Në Kosovë dhe Shqipëri do Sigurojnë Punësim 10.000 Persona”

LAJM I FUNDIT !! Vendi Mik i Shqiptareve Siguron Për 10.000 Punësime // “…Në Kosovë dhe Shqipëri do Sigurojnë Punësim 10.000 Persona” Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavuşoglu pas takimit me kryediplomaten e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla zhvilluan një konferencë të përbashkët për media.Mevlut Çavuşoglu theksoi se që nga dita e parë e shpalljes së […]

Abazoviqi: Nuk ka të paprekshëm !! Në Malit të Zi fillojnë arrestimet

Abazoviqi: Nuk ka të paprekshëm !! Në Malit të Zi fillojnë arrestimet

Arrestohet ambasadori i Malit të Zi në Poloni, Abazoviqi: Nuk ka të paprekshëm Ambasadori i Malit të Zi në Poloni, Budimir Shegrt, është arrestuar sot, ka bërë të ditur zv.kryeministri Dritan Abazoviq përmes një postimi në Twitter. Shegrt për një kohë ishte edhe ministër i Shëndetësisë në Mal të Zi, ndërkohë që ai sot është […]