BlueTV

Presidentja Vjosa Osmani: Nuk shpërtheva ndaj Borellit, ishte reagim parimor meqë u shpreh i njëanshëm

Presidentja Vjosa Osmani: Nuk shpërtheva ndaj Borellit, ishte reagim parimor meqë u shpreh i njëanshëm

Presidentja Vjosa Osmani: Nuk shpërtheva ndaj Borellit, ishte reagim parimor meqë u shpreh i njëanshëm Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur për reagimin që ka pasur ndaj përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell. Osmani ka deklaruar më herët se Borrell është i njëanshëm dhe nuk e ka menaxhuar si duhet dialogun. “Nuk ishte […]

Kancelari gjerman Scholz e konfirmon: Kosovës dhe Serbisë i është dorëzuar versioni i fundit i propozimit të ri

Kancelari gjerman Scholz e konfirmon: Kosovës dhe Serbisë i është dorëzuar versioni i fundit i propozimit të ri

Kancelari gjerman Scholz e konfirmon: Kosovës dhe Serbisë i është dorëzuar versioni i fundit i propozimit të ri Kancelari gjerman Olaf Scholz, ka konfirmuar se Kosovës dhe Serbisë, i është dorëzuar versioni i fundit i propozimit të ri për një marrëveshje gjithpërfshirëse. Ai ka thënë se janë angazhuar që të bëhet edhe një “përparim”. “Sa […]

Vuciq në “gjunjë/ Trajkoviq thotë se Vuçic ka filluar të humb kontrollin e plotë mbi serbët e Kosovës

Vuciq në “gjunjë/ Trajkoviq thotë se Vuçic ka filluar të humb kontrollin e plotë mbi serbët e Kosovës

Vuciq në “gjunjë/ Trajkoviq thotë se Vuçic ka filluar të humb kontrollin e plotë mbi serbët e Kosovës Rada Trajkoviq, që është zgjedhur këshilltare e ministrit të ri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka thënë se angazhimi i saj dhe i Rashiqit ka për qëllim që të kuptojë se çfarë […]

Kryeministri Albin Kurti: Bandave Krim.inale në veri po iu vjen fundi

Kryeministri Albin Kurti: Bandave Krim.inale në veri po iu vjen fundi

Kryeministri Albin Kurti: Bandave Krim.inale në veri po iu vjen fundi Bandat krim,inale kanë intensifikuar sulmet në veri të Kosovës. Ato e dinë se po ju vie fundi. Qeveria e Kosovës as s’bën pazare me to dhe as s’i duron ato. Bom,bat që hedhin, plum,bat që shkrepin dhe mas,kat që vendosin janë pafuqia e tyre […]

Edita Tahiri “kritikon” ashpër Albin Kurtin: Veriu nuk mbrohet nga zyra e Qeverisë

Edita Tahiri “kritikon” ashpër Albin Kurtin: Veriu nuk mbrohet nga zyra e Qeverisë

Edita Tahiri “kritikon” ashpër Albin Kurtin: Veriu nuk mbrohet nga zyra e Qeverisë “Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverise”, i tha ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, kryeministrit Albin Kurti pas zhvillimeve të fundit në veri. Tahir i ka quajtur shqetësuese tensionet në veri të Kosovës derisa kryeministrit Kurti i ka bërë thirrje për guxim e transparencë […]

Analisti i njohur alarmon: Ngjarjet në veri të Kosovës nuk ndikojnë vetëm Kosovë por edhe Shqipëri

Analisti i njohur alarmon: Ngjarjet në veri të Kosovës nuk ndikojnë vetëm Kosovë por edhe Shqipëri

Analisti i njohur alarmon: Ngjarjet në veri të Kosovës nuk ndikojnë vetëm Kosovë por edhe Shqipëri Bashkimi Evropian është larg vlerave që i ka pasur gjatë viteve të 90-ta sepse sipas tij tani BE-ja po bashkëpunon edhe me autokrat për interesa të saj gjeostrategjike, ka thënë analisti Fatos Lubonja Analisti, Fatos Lubonja i është përgjigjur […]

Albin Kurti tregon kush po bën suIme të armatosura në veri, por paralajmëron që do t’iu japë fund

Albin Kurti tregon kush po bën suIme të armatosura në veri, por paralajmëron që do t’iu japë fund

Albin Kurti tregon kush po bën suIme të armatosura në veri, por paralajmëron që do t’iu japë fund Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka reaguar ndaj shpërthimeve dhe gjuajtjeve me armë në veri të vendit. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka thënë që me këto krime e suIme të armatosura në veri të Ibrit, […]

Pse ndërkombëtarët nuk po i bëjnë presion Serbisë për situatën në veri?

Pse ndërkombëtarët nuk po i bëjnë presion Serbisë për situatën në veri?

Pse ndërkombëtarët nuk po i bëjnë presion Serbisë për situatën në veri? Profesori dhe analisti Blerim Latifi pyet se pse askush nga bashkësia ndërkombëtare nuk po i bën presion Serbisë për situatën e krijuar në veri të vendit. Latifi në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se kjo çka po bën Serbia në veri është e […]

Mediat serbe: Vuçiç nuk e firmosi deklaratën e përbashkët në Samitin e Tiranës!

Mediat serbe: Vuçiç nuk e firmosi deklaratën e përbashkët në Samitin e Tiranës!

Mediat serbe: Vuçiç nuk e firmosi deklaratën e përbashkët në Samitin e Tiranës! Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç nuk e ka firmosur deklaratën e përbashkët në të cilën shpalosen qëndrimet përfundimtare të Samitit BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt ditën e sotme në Tiranë. Lajmin e bëjnë të ditur mediat serbe, sipas së cilave, presidenti Vuçiç, […]

Buzhala: Unë jam me Aro Muriqin e Dreshevicin, jo me Xhakën e Shaqirin, ata s’janë patriotë

Buzhala: Unë jam me Aro Muriqin e Dreshevicin, jo me Xhakën e Shaqirin, ata s’janë patriotë

Buzhala: Unë jam me Aro Muriqin e Dreshevicin, jo me Xhakën e Shaqirin, ata s’janë patriotë Nga Viktor Buzhala Ibrahim Dreshevic lindi në Suedi. Kjo nuk e pengoi aspak që t’i thyejë këmbët duke vrapuar për Kosovën. Madje, ngjyrat e vendit të vet të origjinës i bartë me krenari. As Arianet Muriq, apo sic e […]