Gani Geci zbulon personin që financon subjektet politike në Kosovë

Gani Geci zbulon personin që financon subjektet politike në Kosovë

Gani Geci zbulon personin që financon subjektet politike në Kosovë

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosov, Gani Geci, në një postim në rrjetin e tij social Facebook ka publikuar disa fotografi të Aleksander Sorosit me liderët e partive politike në Kosovë.

Geci bëri pyetjen se cilat parti politike po i financon Aleksander Soros.

“A ka mundësi dikush të më shpjegoj ma tepër se kush është Sorosi plak dhe kush është Aleksander Sorosi, cilat parti politike i financon në Kosovë dhe pse Presidenti Rugova nuk u takua kurrë me të”, u shpreh Geci, përcjell “Bota sot”.