Udhëtimet/ Ja çfarë do ndodhë me Zviceranët

Gjermania dhe Franca kanë sjellë bllokime më të ashpra sesa Zvicra dhe ka paralajmërime se kontrollet kufitare do të sigurohen që udhëtarët zviceranë t’u përmbahen rregullave. Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, thotë se oficerët e policisë nga i gjithë vendi do të dërgohen në zonat kufitare. Ata do të kenë kompetenca emergjente për të […]

Continue Reading

“Politikanët milionerë me pasaporta të Serbisë po lëvizin lirshëm, ndërsa qytetarët..”

Analisti politik nga diaspora, Florim Zeqa në një postim të tij në Facebook shkruan se derisa qytetarët nuk mund të marrin as vizë turistike me pagë 200 euro, politikanët milionerë udhëtojnë lirshëm me pasaporta diplomatike. Zeqa shkruan tutje se këta politikanë po udhëtojnë me pasaporta diplomatike, ato të Shqipërisë e ndoshta edhe të Serbisë. “Qytetarët […]

Continue Reading

Shefqet Krasniqi “selam“ Qëndrim Gashit, “Faj kanë këta që të kanë çua ambasadorë dhe që të durojnë“

Hoxha thotë se ambasadori Qëndrim Gashi nëse ka gabuar me deklaratën e tij, do të duhej të kërkojë falje, ndryshe ai ka kërkuar shkarkimin e tij. “Faj kanë këta që e kanë çua ambasadorë dhe që e durojnë. Ky duhet shkarkuar menjëherë dhe t’i jepet mësim këtij dhe të tjerëve”, deklaroi Krasniqi, përcjell Telegrafi. Hoxhë […]

Continue Reading