Related Posts

Pse po vonohet vizita e Ramës në Prishtinë?

Një takim zyrtar i Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama po vonohet së paku nga qershori kur u anulua mbledhja e përbashkët…

Muja: Isa Mustafa shkonte në veri rrugëve të dhisë, mezi pati mbërri, ka shumë ndryshime tani

Sipas deputetit Armend Muja, Qeveria Kurti e ka rikthyer normalitetin në veri të vendit. Ai tha se tash atje ka siguri dhe shteti ynë e ka marrë…

Starbucks i bie vlera e tregut – kompania humb 11 miliardë dollarë që nga fillimi i luftës në Gaza

Raportohet se Starbucks ka humbur pothuajse 11 miliardë dollarë (10.2 miliardë euro) të vlerës së tregut. Arsyet kryesore janë grevat e punonjësve dhe bojkotimi në mbështetje të…

Edhe kjo bën vaki në Kosovë; Fabrika e ujit kapet duke vjedhur ujin e Ujësjellësit, denoncohet në Prokurori

KRU ‘Hidrodrini’ në Pejë ka njoftuar se inspektorët rajonal kanë hasur në një keqpërdorues të madh, konkretisht një fabrikë për prodhimin e ujit, me lokacion në rajonin…

Madhështore: Arbnora Fejza-Idrizi e fut Flamurin Kombëtar në Librin e Rekordeve Guinness

Aktivistja e njohur Arbnora Fejza-Idrizi ka arritur një rekord të ri në librin e rekordeve Guinness.Kësaj radhe ajo ka punuar në origami Flamurin Kombëtar, me të cilin…

Studiuesi anglez: Shqiptarët janë pasardhësit e ilirëve, për sllavet “çizmja është futur gabimisht në këmbën tjetër”

“Në mes të shqiptarëve dhe sllavëve, për qindra vjet me radhë ka pasur fërkime dhe ndeshje të përgjakshme. Shqiptarët gjithnjë i shikojnë sllavët si të huaj të…

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *